SADECE FÜGEN

Hayatım boyunca iyi bir insan olmak hep önceliğim olmuştur.

Yaşam yolculuğumda kendimin farkında olmaya, kendi değerlerimin bilincine varmaya, olumlu ve olumsuz yanlarımı, davranışlarımı değerlendirebilmeye, çevrem ile ilişkilerimde kendi varlığımı duyumsamaya çalışarak, yanlışlarımı kabul ederek, sorumluluk almaktan kaçmayarak, aldığım sorumluluğu taşıyabilecek alt yapıyı oluşturarak, çevremle ilişkilerime doğru mesafeler koyarak, başkalarıyla ortak çalışmalarımda yapıcı bir verimliliği paylaşarak, kendimi kontrol edebilmeyi başarmaya çalıştım.

Bütün ilişkilerimi özen ve itina ile; hoşgörü ve samimiyetle, gönül tokluğuyla beslemeye çalıştım.

Toplum yaşamının önemli bir parçası olduğunu bilerek ve buna rağmen onun tarafından yönetilmeye ya da kölesi olmaya karşı çıktım.

İnsan olduğumu ve bunun belirli nitelikler getirdiğinin biliciyle kendime saygımı korudum, anlamsız ve öylesine yaşamamaya çalştım.

Ne istediğini bilmeyen, daldan dala sıçrayan, görünüşleri ayrı, içsel dünyaları farklı insanlardan mümkün mertebe uzak durmaya özen gösterdim.

Sarıldım yaşama, sımsıkı sarıldım.
Ben deneyimledim. Hamdim, piştim, pişmeye devam…ama yanmadan, kırmadan, dökmeden..

Kendimle barışık birey olmada, yaşamla birlikte hepsini gerçekleştirmeyebilirim ama denemeye değer, ben buna inanıyorum siz de inanın yeter !